Draft Results for 2005
As at 7.35pm 23 October

If this table does not appear properly aligned, please maximise your browser to full-screen.

Ladies Junior - K2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    212       111.0   Jane Forsythe                   TAS                                                           16:03:05       13:57:53

                         Jessica Patrick                  TAS                                                           16:03:05

  Ladies Open - Outrigger 1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    432       111.0   Jenny-Lee Stefas                                                                               14:46:45       12:33:44

  Ladies Veteran 40+ - K2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    350       111.0   Margaret Cook                  LCRK                                                         11:05:03       10:08:31

                         Merridy Huxley                LCRK                                                         11:05:03

  Mens Junior - LREC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    206       111.0   Simon Pain                      TAS                                                           13:53:24       13:40:04

                         Lachlan Shaw                   TAS                                                           13:53:24

  Mixed Veteran 60+ - LREC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    297       111.0   Arthur Salaris                                                                                   11:33:00       10:22:19

                         Elaine Salaris                                                                                   11:33:00

  Mixed Veteran 40+ - K2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    324       111.0   Buzz Powell                     MWKC                                                       09:37:06       09:40:34

                         Chris Harmsen                  MWKC                                                       09:37:06

  Open -  Outrigger 2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    286       111.0   Mark Vucas                                                                                     10:55:42       11:18:00

                         Trent Knappick                                                                                 10:55:42

Outrigger 12

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    472       111.0   Michael Roth                    PD                                                            10:52:59

                         Grant Billen                     PD                                                            10:52:59

                         Stephanie Jaques               PD                                                            10:52:59

                         Paul Webster                    PD                                                            10:52:59

                         Christopher McGowan         PD                                                             10:52:59

                         Andrew Purchase               PD                                                            10:52:59

                         Maureen Bolawaqatabu        PD                                                            10:52:59

                         Annett Happich                 PD                                                            10:52:59

                         Edmond Tan                    PD                                                             10:52:59

                         Melodie Probert                PD                                                            10:52:59

                         Rebecca Lau                    PD                                                            10:52:59

                         Kathryn Gotham                PD                                                            10:52:59

  Mens Veteran 60+ - DRR

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    326       111.0   Brian Lyon                                                                                      15:26:03       13:30:18

 

  Mens Veteran 60+ - LREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    112       111.0   Lyle Mead                       WCC                                                          10:39:02       09:35:08

    318                 Phillip Thomson                CCCC                                                         10:42:01       09:37:49

    161                 David McPherson              CCCC                                                         11:10:14       10:03:13

    458                 Jim Dickson                     JP                                                             11:22:43       10:14:27

    277                 Ray Kidd                                                                                        14:27:08       13:00:25

    321                 Allan Richardson               WECC                                                        14:59:29       13:29:32

  Mens Veteran 60+ - LREC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    410       111.0   John Greathead                 LCRK                                                         14:18:48       14:05:04

                         Tony Walker                    LCRK                                                         14:18:48

  Mens Veteran 60 + MREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    198       111.0   Pavel Stepan                    NSWSK                                                      12:28:17       10:58:29

    345                 Jim Screen                       LCRK                                                         18:13:00       16:01:50

    509        47.3   Colin Bailey                                                                                     08:00:00

  Mens Veteran 60+ - TK1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    221       111.0   Brian Warrick                                                                                   14:50:13       13:41:40

    253                 John Deane                      NRKC                                                        16:18:42       15:03:20

 

Brooklyn or Bust

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    144       111.0   Ron Schroeder                                                                                  11:03:31       00:00:00

    166                 Barton Bennison                                                                               11:20:55

    275                 Chris Quirk                                                                                     11:44:01

    255                 Jim Beat                         BPCC                                                         11:52:41

    189                 James Castrission                                                                               12:12:49

    196                 Alan Voges                      SSCC                                                         12:13:34

    467                 Mark Goddard                                                                                  12:17:26

    263                 David Southwell                MWKC                                                       12:18:33

    134                 Barry O'Malley                 MWKC                                                       12:21:00

    383                 Alan Conwell                                                                                   12:23:44

    328                 Ron Fussell                     JP                                                             12:45:02

    157                 Kenji Ogawa                    LCRK                                                         12:49:44

    302                 Matt Plowman                                                                                  12:53:16

    488                 Peter Macintyre                                                                                 12:56:25

    515                 Andrew Wright                                                                                 12:56:31

    335                 Mark Willson                                                                                   12:56:35

    418                 David Taylor                                                                                   12:58:32

    421                 Justin Jones                                                                                     13:04:03

    370                 David McCulloch                                                                              13:06:03

    334                 Judd Boeker                                                                                    13:06:47

    405                 Laurence McKinnon           MWKC                                                       13:13:09

    465                 Benjamin Gray                                                                                 13:20:04

    102                 John Duffy                                                                                      13:22:47

    439                 Geoff Tosio                                          Sydney North scouts                   13:24:52

    266                 Matthew Swann                 LCRK                                                         13:26:30

    493                 Jamie Grant                                                                                     13:31:57

    499                 Jorgen Jensen                   NSWSK                                                      13:39:46

    118                 Stephen Keys                                        Primavera                                13:46:06

    420                 Graham Sharp                                                                                  13:50:54

    219                 Timothy Rowe                                                                                  13:51:54

    371                 Adam Gray                                                                                     13:56:15

    100                 Kent Heazlett                    JP                                                             14:02:26

    480                 Graham Checkley              CCCC                                                         14:03:05

    169                 Bill Walter                                                                                       14:09:48

    216                 James Pennington              TAS                                                           14:21:40

    378                 Theo Caling                                                                                     14:25:52

    258                 Tristan Yolland                                                                                 14:28:40

    248                 David Miles                                                                                     14:36:20

    511                 Greg Burke                                                                                      14:47:57

    331                 Peter Silver                                                                                      14:54:01

    126       111.0   Wayne Mastello                                                                                14:54:37       00:00:00

    308                 Peter McAuley                                                                                  14:54:40

    404                 Samantha Walsh                                                                                14:58:24

    315                 Wayne Bilby                    RCC                                                           15:05:11

    278                 Shaun Aarons                                       Accolade Group                         15:12:22

    478                 Mark Glendenning                                                                             15:16:26

    476                 Andrew Rodgers                                                                               15:16:27

    479                 Jack Brand                                                                                       15:16:27

    477                 David Peddley                                                                                  15:16:30

    294                 Trent Salkavich                                                                                 15:27:53

    495                 Stephen Morrow                                                                               15:36:38

    295                 Greg Deas                                                                                       15:38:32

    369                 Craig Lewis                                                                                     15:39:03

    158                 Aaron Meadows                                                                                15:42:14

    340                 John Malone                                                                                    15:46:21

    341                 James Malone                                                                                  15:46:21

    186                 Symon Rawles                                       Sydney Harbour kayaks               15:52:52

    505                 David Green                                                                                    15:53:34

    510                 Rowley Alexander                                                                             15:59:38

    512                 Charles Colclough                                   The Kings School                      16:00:22

    386                 Dominic Connelly                                                                              16:04:08

    385                 Russell Smith                                        commonwealth Bank                  16:04:37

    411                 Martin Vanderpoel                                                                             16:05:03

    125                 Michael Keegan                 GLCC                                                         16:11:27

    440                 Norm Gray                                                                                      16:32:17

    457                 Kevin Lever                                                                                    16:32:27

    346                 Val Titov                                                                                        16:38:47

    431                 Stuart Nolan                     SDBC                                                         16:38:47

    468                 Carolyn Atkinson              SDBC                                                         16:38:47

    282                 Lachlan Newham                                                                               16:44:38

    394                 Andre Helsloot                                                                                 16:48:01

    241                 James Rendall                                                                                  17:05:42

    455                 Tom Claffey                    NSWSK                                                      17:17:43

    287                 Les Irvine                                                                                       17:24:29

    274                 Eric Flynn                       NSWSK                                                      18:12:53

    435                 Anthony Mak                   PD                                                             18:12:57

    426                 Amanda Wyllie                 PD                                                            18:12:58

    360                 Michelle Ng                     PD                                                            18:13:04

    149                 Christopher Alexandrou                                                                       18:13:11

    214                 Leigh Harder                    TAS                                                           18:14:07

    352        77.0   Adam Petteit                                                                                    10:27:00

    185        65.0   Andrew Bennet                                      Sydney Harbour                        06:20:00

                                                                                Kayaks

    402                 Dion Carter                                                                                     06:43:00

    130        65.0   Richard Bishop                                                                                 07:16:00

    507                 Kevin Kelly                                                                                     07:42:00

    160                 Gary Katzeff                                                                                    08:38:00

    487                 Rick Dunne                                                                                     08:38:00

    141                 Craig Snelling                                                                                   08:56:00

    374                 Laurie Elliss                                                                                    09:33:00

    375                 Jeffrey Elliss                                                                                    09:33:00

    108                 Rick Bushell                                                                                    10:27:00

    459                 John Hughes                                                                                    10:27:00

    135                 Marc Englaro                                                                                   10:28:00

    168                 Peter Gibson                                                                                    10:55:00

    463                 Khyiah Angel                                                                                   11:10:00

    492                 Ben Hamer                                                                                      11:11:00

    195        40.8   Peter Janecek                    LCRK                                                         04:04:00

    170                 Michael Taylor                                                                                  04:40:00

    359                 Alistair Green                   LCRK                                                         04:56:00

    148                 Tom Murray                                                                                    05:14:00

    496                 Suzanne Giddey                                                                                05:42:00

    497                 Conor Smyth                                                                                   05:42:00

    409        31.2   John Gillette                                                                                    04:05:00

    244        26.2   Sue McVey                                                                                     03:26:00

Brooklyn or Bust 2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time          

    508       111.0   Brian O'Sullivan                WCC                                                          10:50:12                

                         Brendan O'Sullivan             WCC                                                          10:50:12

    397                 Troy Spencer                                                                                   11:07:53

                         David Spencer                                                                                  11:07:53

    388                 Craig Mason                                                                                    11:43:20

                         Stuart Myers                                                                                    11:43:20

                         Mark Kenna                                                                                    11:43:20

                         David Goodie                                                                                   11:43:20

    101                 Jeff Brown                      JP                                                             11:47:31

                         Gary Dunsmore                                                                                 11:47:31

    454                 Anthony Harper                                                                                11:52:13

                         Anthony Abraham                                                                             11:52:13

    245                 Garry Sands                                         Metropolis Records P/L                12:10:36

                         Simon Thomas                                                                                 12:10:36

    504                 Ellis Todres                                                                                     12:11:04

                         Ryan Lewis                                                                                     12:11:04

    442                 Sam Whalan                                                                                    12:19:51

                         James Skeates                                                                                  12:19:51

    485                 Lucas Buckland                                                                                12:24:20

                         Alan Williams                                                                                  12:24:20

    316                 Andrew Prideaux                                                                               12:37:06

                         Shaun Lane                                                                                     12:37:06

    373                 Neil Joseph                                                                                     12:56:28

                         Leigh Jones                                                                                     12:56:28

    174                 Anthony Rynan                 WCC                                                          13:06:19

                         Rod Totten                      WCC                                                          13:06:19

    344                 Derek Van Dyk                                                                                 13:17:07

                         Mick Reid                                                                                       13:17:07

    293                 Jared Napper                                                                                    13:18:59

                         Colin Napper                                                                                   13:18:59

    202                 Chris Baker                     TAS                                                           13:21:12

                         Marc Nies                       TAS                                                           13:21:12

    419                 Karen Walsh                    WCC                                                          13:21:24

                         Massud Zhouand               WCC                                                          13:21:24

    192                 Darren Corbett                                                                                  13:25:50

                         James Davis                                                                                    13:25:50

    502                 Brent Ryan                                                                                      13:43:56

                         Jonathan Saint-Barry                                                                           13:43:56

    182                 Robert Preston                                                                                  13:47:33

                         Rob Preston                                                                                     13:47:33

    236       111.0   Ben Quast                                                                                       14:04:05       00:00:00

                         Tim Quast                                                                                       14:04:05

    387                 Ross Vining                                                                                     14:07:50

                         Andrew Wilson                                                                                 14:07:50

                         Ben Vining                                                                                      14:07:50

    259                 David Johns                                                                                    14:17:31

                         Charles Geanellos                                                                              14:17:31

    151                 Troy Skinner                                                                                   14:20:19

                         Scott Thomson                                                                                 14:20:19

    204                 Harry Warrick                  TAS                                                           14:27:59

                         Andrew Roberts                TAS                                                           14:27:59

    414                 Andrew Lampert                                                                               15:08:38

                         Michelle Lampert                                                                              15:08:38

    486                 Luke Miller                                                                                     15:12:00

                         Wayne Miller                                                                                   15:12:00

    228                 Kate Melville                                                                                   15:29:21

                         George Bartrum                                                                                15:29:21

    393                 David Hayes                                                                                    15:42:15

                         Mark McCarthy                                                                                 15:42:15

    433                 Kevin Lee                                                                                       15:44:59

                         Tony Juarez                                                                                     15:44:59

    226                 Chad Secombe                                                                                  15:47:40

                         Adam Altmann                                                                                 15:47:40

    376                 Richard Walker                                      Commonwealth Bank                   15:54:05

                         Ross Beaney                                         Commonwealth Bank                   15:54:05

    445                 Tanya White                                                                                    16:02:16

                         Lysa Peters                                                                                     16:02:16

    235                 Srdjan Mijajlovic                                                                               16:36:13

                         Rebecca Redfern                                                                               16:36:13

    199                 William Johnson                WCC                                                          16:39:30

                         John Heriot                      WCC                                                          16:39:30

    501                 Ryan Tesoriero                                                                                 16:41:09

                         Benjamin Barry                                                                                 16:41:09

    237                 Philip McGilchrist                                                                              16:42:53

                         Dean Gray                                                                                       16:42:53

    208                 Suzie White                     TAS                                                           16:48:02

                         Annabelle Barnier              TAS                                                           16:48:02

    227                 Adam Baker                                                                                    16:48:34

                         Alisha Murphy                                                                                 16:48:34

    229                 Steven Bell                                                                                      16:48:34

                         Andrew Watson                                                                                16:48:34

    164                 David Broad                                                                                    17:19:46

                         Claire Shanahan                                                                                17:19:46


    203    111.0     Rowan Murphy      TAS                  17:26:56  00:00:00

                         Andre Verbeek-Martin         TAS                                                           17:26:56

    234                 Stephanie Madden                                                                              18:14:11

                         Shane Power                                                                                    18:14:11

    230                 Joel Young                                                                                      18:24:12

                         Daniel Biggs                                                                                    18:24:12

    239                 Carolyn Kennewell                                                                             18:29:05

                         David Grant                                                                                     18:29:05

    232                 Tara Garrood                                                                                   18:32:21

                         Ashlee Smith                                                                                   18:32:21

    220                 Arabella White                  TAS                                                           18:35:26

                         Leila Sweeney                  TAS                                                           18:35:26

    213                 Ross Murray                    TAS                                                           18:41:30

                         Jason Hunt                      TAS                                                           18:41:30

    231                 Max Quinlivan                                                                                 18:46:07

                         Leo Butler                                                                                       18:46:07

    218                 Jessica Rae                      TAS                                                           18:49:03

                         Haidee Perkins                  TAS                                                           18:49:03

    210                 Benn Roberts                   TAS                                                           19:09:18

                         Alex Butt                        TAS                                                           19:09:18

    205                 Hamish Barnet                  TAS                                                           19:29:59

                         Boahdan Gregory               TAS                                                           19:29:59

    217                 Joanne Guest                    TAS                                                           19:29:59

                         Murray Guest                   TAS                                                           19:29:59

    209        71.0   Matt Coulton                    TAS                                                           12:10:00

                         Warwick Allen                  TAS                                                           12:10:00

    250        65.0   Cassandra Donald                                   Yanagin                                 06:27:00

                         Stephen McCann               SCOUT            Yanagin                                 06:27:00

    506                 Richard Wood                                                                                  07:01:00

                         Michael Lorge                                                                                  07:01:00

    333                 Trevor Williamson             LCRK                                                         19:32:00

                         Bert Lloyd                       JP                                                             19:32:00

                         Murray Reece                   JP                                                             19:32:00

    207        47.3   Sam McNeil                     TAS                                                           07:12:00

                         Matthew Redhead              TAS                                                           07:12:00

    437        40.8   Roger Sherwood-Jones                                                                        05:45:00

                         Lyn Sherwood-Jones                                                                          05:45:00

    363                 Victor Hatfield                                                                                  06:29:00

                         Phillip Nicholas                                                                                06:29:00

Open - C2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    272       111.0   Alan Pierson                                                                                    10:27:54       10:35:26

                         Tony Bond                      E/MCC                                                       10:27:54

    470                 Stephen Harmer                BGCC                                                         10:41:33       10:49:15

                         John Harmer                    BGCC                                                         10:41:33

  Mixed Open - C4

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    434       111.0   Louise Stewart                                                                                  10:13:26       09:56:15

                         Ann-marie Tong                                                                                10:13:26

                         Darryl Symons                                                                                 10:13:26

                         Frank Kingma                                                                                  10:13:26

 

  Mens Junior - K1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    162       111.0   Daniel Love                     LPKC                                                         09:56:57       10:16:03

  Ladies Open - K1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    285       111.0   Erin O'Keeffe                   INDCC                                                       09:56:08       09:28:07

  Open - K1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    128        65.0   Matt Blundell                   MWKC                                                       04:58:00

    491                 Bernie Craggs                   JP                                                             06:36:00

  Mens Veteran 40+ - K1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    339       111.0   Steve Steward                   WCC                                                          09:56:08       10:48:36

    111                 Richard Barnes                 SUCC                                                         11:06:17       12:04:55

    390                 Mal Crosland                   CCCC                                                         12:01:05       13:04:32

    423        40.8   Paul Lancaster                  MWKC                                                       03:07:00

  Mens Veteran 50+ - K1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    163       111.0   Nick Love                       LPKC                                                         13:59:14       14:44:33

  k2 - Ladies Junior

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    212       111.0   Jane Forsythe                   TAS                                                           16:03:05       13:57:53

                         Jessica Patrick                  TAS                                                           16:03:05

Mens Junior K2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    252       111.0   Bede Richardson               STFXC                                                       10:18:20       02:56:00

                         Christopher Stamatis           STFXC                                                       10:18:20

  Mixed - Junior K2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    252       111.0   Bede Richardson               STFXC                                                       10:18:20       02:56:00

                         Christopher Stamatis           STFXC                                                       10:18:20

  Open - K2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    267       111.0   Justin Peatling                   LCRK                                                         11:26:30       12:55:45

                         Thomas Cummins              LCRK                                                         11:26:30

    491        65.0   John Aouad                     JP                                                             06:36:00

  Mixed Open - K2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    469       111.0   Sally Macready                                                                                 10:07:44       10:38:44

                         David Macready                                                                                10:07:44

    172                 Martin Dearnley                LCRK                                                         11:02:04       11:35:50

                         Louise Dearnley                LCRK                                                         11:02:04

  Mens Veteran 40+ - K4

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    361       111.0   Brett Greenwood               MWKC                                                       07:57:23       09:57:41

                         Lawrence J Kenyon            MWKC                                                       07:57:23

                         Robert Chant                    MWKC                                                       07:57:23

                         Peter Tedesco                   MWKC                                                       07:57:23

    415                 Stephen Brett                    CCCC                                                         08:30:20       10:38:56

                         Peter White                      CCCC                                                         08:30:20

                         Greg Smith                      CCCC                                                         08:30:20

                         Paul Carter                      CCCC                                                         08:30:20

    474                 Mark Harriott                   BCC                                                           08:35:23       10:45:16

                         Glenn Casboult                 BCC                                                           08:35:23

                         Graeme Smith                   BCC                                                           08:35:23

                         Matthew Mann                  BCC                                                           08:35:23

  Ladies Open - LREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    317       111.0   Sharon Lock                                                                                    11:42:58       09:44:52

    280                 Kelli Davis                                                                                      11:58:52       09:58:06

    396                 Sharon Henstock                                                                               16:09:18       13:26:27

Ladies Veteran 40+ - LREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    310        65.0   Julie Field                       WCC                                                          10:26:00

    311                 Julie Sullivan                    WCC                                                          10:26:00

  Ladies Veteran 50+ - LREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    268        65.0   Helen Tongway                 BGCC                                                         08:25:00

  Open -LREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    260       111.0   Nicholas Chai                   LCRK                                                         11:25:59       11:11:35

    400                 Adam Carter                                                                                    11:55:25       11:40:24

    262                 James Farrell                    LCRK                                                         12:09:22       11:54:03

    254                 John Boult                                                                                      12:19:09       12:03:38

    261                 Simon Kelly                                                                                    12:25:32       12:09:53

    403                 David Giles                                                                                     12:28:57       12:13:13

    353                 Murray Oakley                 LCRK                                                         12:33:39       12:17:49

    325                 Brendon Cropper                                                                               13:03:02       12:46:35

    513                 Adrian Trollor                                                                                  13:13:47       12:57:07

    447                 Greg Daly                                            Army                                     13:13:56       12:57:16

    450                 Richard Bowyer                                     ARMY                                   13:24:19       13:07:26

    444                 Ed Hardy                                             Army                                     13:24:47       13:07:53

    224                 Adrian Cepak                                                                                   14:04:27       13:46:43

    448                 Saad Omari                                          Army                                     14:04:37       13:46:53

    460                 Paul Newland                                                                                   14:08:02       13:50:13

    399                 David Simmonds               LCRK                                                         14:09:31       13:51:41

    365                 Thomas Lenzenhofer                                                                          15:21:23       15:02:02

    451        65.0   Jason Eltham                                        ARMY                                   07:46:00

    320        40.8   Mick Carroll                    CCCC                                                         04:03:00

    446                 Tony Rose                                           ARMY                                   04:44:00

    436                 Simon Fifield                   WECC                                                        05:14:00

Mens Veteran 40+ - LREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    175       111.0   Bruce Goodall                  LCRK                                                         09:49:35       09:19:31

    461                 David Jenkins                   BPCC                                                         10:32:24       10:00:09

    296                 Pat Borger                       JP                                                             11:17:48       10:43:14

    120                 Greg Waters                                                                                     11:20:25       10:45:43

    309                 Harry Havu                     NSWSK                                                      11:33:26       10:58:04

    154                 John Stalley                     LCRK                                                         11:56:26       11:19:54

    115                 Mark Anderson                 NSWSK                                                      12:08:42       11:31:32

    279                 Campbell Steer                  CCCC                                                         12:32:27       11:54:05

    355                 Stephen Tanner                                                                                 13:28:27       12:47:13

    314                 Brian Yates                                                                                     13:58:24       13:15:38

    449                 Andrew Norris                                      ARMY                                   14:34:44       13:50:07

    301                 Soowon An                                                                                     15:07:57       14:21:39

  Mens Veteran 50+ - LREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    264       111.0   Urs Mader                       LCRK                                                         10:30:53       09:40:25

    430                 Graeme Brown                                                                                 10:41:59       09:50:37

    193                 Ian Cooper                      WCC                                                          10:52:48       10:00:35

    354                 Philip Arnold                                                                                   11:42:37       10:46:24

    177                 Peter Nickless                   CCCC                                                         11:57:28       11:00:04

    190                 Jonathan Harris                 LCRK                                                         12:07:00       11:08:50

    109                 Murray Town                   NSWSK                                                      13:12:28       12:09:04

    453                 Steve Cameron                                                                                 13:24:25       12:20:04

    368                 Robert Richmond               NSWSK                                                      13:28:14       12:23:34

    336                 Peter Osman                    NSWSK                                                      13:53:01       12:46:23

    456                 Chang Shin                      NSWSK                                                       14:46:44       13:35:48

    129                 Chris Jewell                                                                                     15:22:22       14:08:35

    288        40.8   Simon Blumenthal                                                                             03:47:00

  Mixed Junior - LREC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    206       111.0   Simon Pain                      TAS                                                           13:53:24       13:40:04

                         Lachlan Shaw                   TAS                                                           13:53:24

Ladies Open - LREC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    136       111.0   Carolyn Mulvey                                                                                12:44:51       11:35:15

                         Laura Beaupeurt                                                                                12:44:51

    384                 Alina McMaster                                                                                15:03:58       13:41:42

                         Pamela Gilbert                                                                                  15:03:58

    107                 Elissa McGregor                                                                               17:32:27       15:56:41

                         Amie Gerke                                                                                     17:32:27

  Open -LREC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    332       111.0   Jason Slade                                                                                     08:45:12       09:21:58

                         Greg Slade                                                                                      08:45:12

    342                 Derek Walker                   LCRK                                                         09:42:31       10:23:18

                         Kyle Wilson                     LCRK                                                         09:42:31

    271                 Thomas Reif                    LCRK                                                         09:47:25       10:28:32

                         Geoff Holloway                LCRK                                                         09:47:25

    304                 Darren Paterson                                                                                10:18:33       11:01:51

                         Garth Abell                                                                                     10:18:33

    290                 Damian Hamer                                                                                 10:32:42       11:16:59

                         Ray Kiley                                                                                       10:32:42

    357                 Anthony Buykx                BGCC                                                         10:36:08       11:20:40

                         Daniel Galbraith                BGCC                                                         10:36:08

    152                 Shaun Ryan                                                                                     10:36:09       11:20:41

                         Shane Lund                                                                                     10:36:09

    188                 Brian Sankey                                        Sydney Harbour                        10:41:05       11:25:58

                                                                                Kayaks

                         Peter Fitzgerald                                      Sydney Harbour                        10:41:05

                                                                                Kayaks

    147                 Darren Hope                    WCC                                                          11:08:59       11:55:49

                         Brendon Rogers                WCC                                                          11:08:59

    473                 Daniel Cooper                                                                                  11:12:37       11:59:42

                         Matthew Andrews                                                                              11:12:37

    392                 Gary Dingley                                                                                   11:52:36       12:42:29

                         Karl Schutte                                                                                     11:52:36

    281                 Chris Doe                                                                                       12:15:09       13:06:37

                         Pablo Diaz                                                                                      12:15:09

    489                 Andrew Dustow                                                                                12:58:50       13:53:21

                         Johnny Dustow                                                                                 12:58:50

    337                 Lee Anderson                                                                                  13:16:15       14:11:59

                         Jordan Anderson                                                                               13:16:15

Mens Veteran 40+ - LREC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    338       111.0   Stephen Monger                CCCC                                                         09:59:00       10:21:10

                         Geoffrey Dawes                CCCC                                                         09:59:00

    494                 John Mosse                                                                                     10:14:18       10:37:02

                         Miles Sterrick                                                                                   10:14:18

    429                 Glen Iseppi                      CCCC                                                         10:44:06       11:07:56

                         Steven Taunton                 CCCC                                                         10:44:06

    153                 Wayne Rush                                                                                    10:53:08       11:17:18

                         Lawry Brayne                                                                                  10:53:08

    377                 Glenn Davey                                                                                    11:33:07       11:58:46

                         John Towns                                                                                     11:33:07

    425                 Wayde Hawkins                                                                                11:41:13       12:07:10

                         John Lock                                                                                       11:41:13

    416                 Bill Forrester                                                                                    12:26:06       12:53:42

                         Bruce Dingwall                                                                                 12:26:06

    514                 Ken Holmes                                                                                    12:31:38       12:59:27

                         David Lewin                                                                                    12:31:38

     7                  Peter Prendergast                                                                               13:41:10       14:11:33

                         David Dowe                                                                                    13:41:10

    178                 Roy Baskin                                                                                     14:00:50       14:31:57

                         David Bachmayer                                                                              14:00:50

    398        65.0   Wayne Shepley                                                                                 07:16:00

                         Brian Allen                                                                                      07:16:00

  Mixed Open - LREC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    323       111.0   Toni van Heerden                                                                              12:09:21       11:57:41

                         Henry van Heerden                                                                            12:09:21

    292                 Barbara Weber                  LCRK                                                         13:11:17       12:58:37

                         Adrian Den                                                                                      13:11:17

    306                 Katrina Hamilton                                                                               14:07:16       13:53:43

                         Simon Hamilton                                                                                14:07:16

    389                 Campbell Wills                                                                                 14:30:03       14:16:08

                         Julie Park                                                                                        14:30:03

    181        65.0   Keith Hong                      SUCC                                                         05:13:00

                         Ngaire O'Leary                                                                                 05:13:00

    441                 Andrew Lonngren                                                                              07:30:00

                         Lynn Elliott                                                                                     07:30:00


    Mens Veteran 50+ - LREC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    269       111.0   John McNamara                LCRK                                                         11:27:59       11:31:25

                         Derek Simmonds               LCRK                                                         11:27:59

    249                 Peter Tully                                                                                      12:17:55       12:21:36

                         Kevin Moore                                                                                   12:17:55

  Mixed Veteran 40+ - LREC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    412       111.0   Ken Hutcheson                 CCCC                                                         10:26:06       09:56:03

                         Karen Bourke                   CCCC                                                         10:26:06

    113                 Tibor Pinci                                                                                      10:53:29       10:22:07

                         Michelle Pinci                                                                                  10:53:29

    395                 Suzanne McGuinness          SSCC                                                         11:41:38       11:07:57

                         Ian McGuiness                 SSCC                                                         11:41:38

    303                 James Mumme                  LCRK                                                         12:11:54       11:36:46

                         Heidi Fisse                      WCC                                                          12:11:54

    329                 Cathy Miller                                                                                    12:54:18       12:17:08

                         Ian Vaile                                                                                        12:54:18

  Mens Junior - MREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    215       111.0   Ted Taber                       TAS                                                           14:34:27       12:49:31

  Ladies Open - MREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    131       111.0   Melanie Freer                   NSWSK                                                      12:47:58       10:24:21

    150                 Mardi Barnes                   BPCC                                                         13:27:28       10:56:28

    372                 Danielle Gray                                                                                   13:41:13       11:07:39

  Ladies Veteran 40+ - MREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    133       111.0   Christine Lalor                  WCC                                                          11:24:45       08:50:41

  Ladies Veteran 50+ - MREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    500       111.0   Nancy FitzSimmons            NSWSK                                                      13:44:36       10:15:09

    155                 Kerrie Claffey                   NSWSK                                                      16:54:25       12:36:45

Open -MREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    408       111.0   Dean Wayne                    LCRK                                                         10:37:12       10:09:48

    312                 Lyndon Anderson                                  Army                                     12:31:37       11:59:18

    422                 Alastair Smith                   VSKC                                                         12:33:36       12:01:12

    367                 Steve Belcher                   NSWSK                                                      12:50:46       12:17:37

    114                 Matt Bezzina                    NSWSK                                                      12:57:59       12:24:32

    159                 Paul Grundy                                                                                    12:58:40       12:25:11

    356                 John Lipscombe                NSWSK           Navy                                     13:00:30       12:26:56

    464                 David Frazer                                                                                    13:47:20       13:11:45

    243                 Giles Westley                                                                                   14:08:37       13:32:08

    406                 Peter Thomas                   NSWSK                                                      14:33:41       13:56:07

    187                 Marcel Martinelli                                    Sydney Harbour                        14:52:52       14:14:28

                                                                                Kayaks

    475                 Brendan Barnes                                                                                15:59:47       15:18:31

    132                 Steve Stubbs                                                                                    16:33:02       15:50:20

    424        65.0   Michael Mueller                LCRK                                                         05:49:00

    139        54.0   Damien Palmer                                                                                 07:43:00

  Mens Veteran 40+ - MREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    313       111.0   Stuart Trueman                 NSWSK                                                      11:42:19       10:51:45

    183                 Mark Berry                      NSWSK                                                      12:33:19       11:39:05

    471                 Shane Mulholland                                                                              12:33:33       11:39:18

    184                 Richard Martin                  NSWSK                                                      12:43:17       11:48:20

    490                 Paul Mackie                                                                                     12:49:04       11:53:42

    197                 Graham Gardner                NSWSK                                                      13:25:27       12:27:27

    466                 Ken Gunderson-Briggs                                                                        13:47:16       12:47:42

    222        65.0   Roger Aspinall                  LCRK                                                         06:50:00

    330                 Trevor Gardner                 NSWSK                                                      08:21:00

    140                 Alexander Manu                                                                               09:08:00

  Mens Veteran 50+ - MREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    305       111.0   John Clemmett                  FNCCC                                                       11:45:56       10:35:20

    167                 Jack Ward                       CCCC                                                         12:04:45       10:52:16

    366                 Greg Murray                    VSKC                                                         12:05:47       10:53:12

    362                 Warren Lopez                   WCC                                                          12:14:57       11:01:27

    104                 Brian Roberts                                                                                   12:41:59       11:25:47

    122                 Bob Lodge                                                                                      13:23:55       12:03:31

    191                 Phil Mathewson                                                                                13:25:27       12:04:54

    176        65.0   Robert Dell                                                                                      08:22:00

Open - Outrigger 1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    349       111.0   Scott Thomas                                                                                   09:54:20       09:54:20

    116                 Martin Mood                                                                                   11:57:30       11:57:30

  Mens Veteran 50+ Outrigger 1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    284       111.0   Trevor Farrell                   SSCC                                                         13:13:23       12:25:47

  Ladies Outrigger 2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    127       111.0   Keiran Shield                                                                                    11:11:35       09:50:19

                         Raelene Galas                   PHOC                                                         11:11:35

  Open - Outrigger 6

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    307       111.0   Justin Barrett                                                                                    09:33:34       10:49:17

                         Justin Hassall                                                                                   09:33:34

                         Robert Nield                                                                                    09:33:34

                         David Hammond                                                                               09:33:34

                         Stu Amm                                                                                        09:33:34

                         Matthew Frawley                                                                               09:33:34

  Open - REC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    200       111.0   James Pearson                  TAS                                                           12:52:42       12:34:09

                         Martin Pearson                 TAS                                                           12:52:42

  Mens Veteran 40+ - SREC

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    270       111.0   Tom Simmat                    LCRK                                                         10:54:43       09:45:58

 

Ladies Open - SSK1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    381        19.9   Laura Homburg                                                                                01:04:00

  Open - SSK1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    137       111.0   Nathan Ellis                                                                                     10:41:35       10:51:12

    240                 David Edelman                                                                                 11:56:23       12:07:08

    256                 Angus Wilkinson                                                                               15:02:27       15:15:59

    145        65.0   Cameron Russell                                                                               06:27:00

    117        40.8   Simon Stenhouse               JP                                                             03:08:00

Mens Veteran 50+ - SSK1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    110        65.0   Brian Hall                                                                                       08:20:00

  Mens Veteran 40+ - SSK2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    427        65.0   Martin Cross                                                                                    07:54:00

                         Steve Brajkovich                                                                               07:54:00

  Mens Veteran 40+ - TC2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    146       111.0   Geoff Turnbull                                                                                 14:40:27       13:29:08

                         John Turnbull                                                                                  14:40:27

  Mens Junior - TK1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    242        40.8   Shane Neale                     WCC                                                          05:11:00

  Ladies Veteran 40+ - TK1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    179       111.0   Elizabeth Van Reece           JP                                                             11:25:34       09:16:41

  Open - TK1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    348       111.0   Richard Jefford                                                                                 13:48:58       13:51:27

    327        40.8   Thomas Fussell                 JP                                                             04:04:00

    462        31.2   Robert Winefield                                                                               03:32:00

  Mens Veteran 40+ - TK1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    343       111.0   Les Howard                     WCC                                                          10:38:30       10:21:16

    351                 Craig Alexander                WBCC                                                        11:10:49       10:52:42

    413                 Greg Thompson                                                                                11:37:10       11:18:21

    382                 Ian Purves                       LPKC                                                         11:44:56       11:25:54

    180                 David Lunn                     WCC                                                          12:11:23       11:51:38

    273                 Barry Bruce                                                                                     12:18:27       11:58:31

    246        65.0   Tim Russell                                                                                     08:35:00

    364        31.2   Greg Hall                                                                                        03:38:00

  Mens Veteran 50+ - TK1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    379       111.0   Paul Bourne                     WCC                                                          10:41:44       10:05:09

    121                 Craig Dodd                      CCCC                                                         10:48:22       10:11:25


    Ladies Junior - TK2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    481       111.0   Sophie Victory                  STFXC                                                       11:39:57       09:38:10

                         Beth McDonald                 STFXC                                                       11:39:57

  Mens Junior - TK2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    251       111.0   Andrew Rodda                  STFXC                                                       12:42:50       12:32:55

                         Thomas Mansfield             STFXC                                                       12:42:50

    482        71.0   Josh Molony                    STFXC                                                       09:39:00

                         Brenton McDonald             STFXC                                                       09:39:00

  Mixed Junior - TK2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    484       111.0   Luka Manenica                 STFXC                                                       10:59:00       10:01:00

                         Klara Manenica                 STFXC                                                       10:59:00

  Ladies Open - TK2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    443       111.0   Lani Evans                                                                                      13:36:41       12:24:49

                         Danielle Carey                                                                                  13:36:41

    173        65.0   Joanna Copland                                                                                08:54:00

                         Katherine Flink                                                                                 08:54:00

  Ladies Veteran 40+ TK2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    225       111.0   Jil Sowerby                      WCC                                                          10:49:30       09:24:25

                         Judy Greenidge                 WCC                                                          10:49:30

  Open - TK2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    483       111.0   Paul Dart                        STFXC                                                       09:52:00       10:35:13

                         Darren Drewsen                STFXC                                                       09:52:00

    142                 Anthony Moran                MWKC                                                       10:13:30       10:58:17

                         Steve Hill                        MWKC                                                       10:13:30

  Mens Veteran 50+ - TK2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    283       111.0   Brian Leiper                     BCKC                                                         10:33:16       10:38:58

                         Norm Jeff                       BCKC                                                         10:33:16

Mixed Open - TK2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    298       111.0   Deborah Meade                 LCRK                                                         11:15:21       11:14:00

                         Neil Meade                      LCRK                                                         11:15:21

    103        40.8   Phillip Newton                  JP                                                             03:58:00

                         Christine Newton               JP                                                             03:58:00

  Ladies Veteran 40+ - UN1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    438       111.0   Sue Donoghoe                                                                                  13:12:14       11:46:40

  Open - UN1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    289       111.0   Jade South                       LCRK                                                         09:17:25       10:13:43

    223                 Richard Mountstephens       MWKC                                                       10:38:42       11:43:13

    498                 Steven Randall                  SCOUT                                                       11:03:59       12:11:03

    123                 Robert Vallis                    LCRK                                                         11:14:52       12:23:02

    156                 Michael Weaver                                                                                12:22:46       13:37:47

    257                 Jonathan Brogan                                                                                14:09:55       15:35:45

    105        31.2   Darren Sydenham              MWKC                                                       01:35:00

  Mens Veteran 40+ - UN1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    124        40.8   Ian Dewey                                                                                      03:56:00

  Mens Veteran 50+ - UN1

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    119       111.0   Bob Field                                                                                        11:49:48       12:14:39

  Open UN2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    407       111.0   Chad Singleton                                                                                 09:08:22       09:37:26

                         Matt Acheson                                                                                   09:08:22

    319        40.8   Sean Allen                                                                                      03:16:00

                         Greg West                                                                                       03:16:00

  Mens Veteran 40+ - UN2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    194       111.0   Ian Hofstetter                   LCRK                                                         08:52:23       09:03:34

                         Graeme Jeffries                 LCRK                                                         08:52:23

  Mixed Open - UN2

   No       Dist.      Name                         Code         Corporate Team / Group   Elapsed Time    Handicap

    299        19.9   Jonathan Papalia                MWKC                                                       03:22:00

                         Diane Clementson              MWKC                                                       03:22:00

©2005 Hawkesbury Canoe Classic